"SPOTkajmy się w Redzyńskiem"

19-24 lipca 2017

Ilość wolontariuszy: 25

Ilość dni: 6

Współorganizator:

Fundacja Habitat for Humanity Poland

Beneficjent: ośmioosobowa rodzina 

Rozpoczęcie budowy: kwiecień 2017

Charakterystyka obiektu: budynek jednorodzinny

Front robót: taras, ściana kolankowa, wieniec

Grupy robocze: 4 grupy

Ilość godzin pracy: 30h

Godz. warsztatowe: 12h (m.in. stolarskie, projektowe)

 

 

 

W kwietniu 2017 rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją Habitat for Humanity Poland, aby pomóc przy rozbudowie domu dla osmioosobowej rodziny pana Mirka i pani Agaty. Przygotowania trwały cztery miesiące i finalnie 19 lipca znaleźliśmy się na pierwszym SPOCIE - czyli survivalu budowlano-warsztatowym dla studentów i absolwentów kierunków projektowo-budowlanych. Grupa 23 uczestników spotu znalazła się w miejscowości Redzyńskie.

 

BUDOWA

Prace budowlane podczas SPOTu trwały 3 dni. Podzieleni na zespoły, współpracowaliśmy z kierownikiem budowy i instruktorami budowlanymi. W tym czasie mieliśmy do wykonania: wybudowanie ścianki kolankowej, tarasu oraz studni oraz dokończenie prace nad pokryciem dachowym. Wszystkie prace udało się ukończyć, dzięki czemu zamknęliśmy kolejny etap budowy, przygotowany do kolejnych grup. 

WARSZTATY

W ostatni dzień survivalu odbyły się całodniowe warsztaty projektowe i kreatywne w pięciu grupach roboczych. Każdy z warsztatów był prowadzony przez specjalnych gości, specjalistów ze swej dziedziny. Uczestnicy mieli szansę wczuć się w urbanistów, socjologów, architektów, projektantów a nawet rzemieślników mebla. Ten niesamowity dzień został zwieńczony publiczną prezentacją wyników pracy. 

KULISY

Budowa to nie wszystko! Cały survival to zbiór niesamowitej zabawy, rozmów, wymiany myśli, czy to przy wczesnym śniadaniu czy wieczornym seansie filmowym. Letnie noce spędziliśmy pod namiotami, które dzięki życzliwości firmy Decathlon mogliśmy wypożyczyć na cały wyjazd. 

inicjatywa SPOT

kolektyw projektowo-budowlany

Każda organizacja ma swoją specyfikę funkcjonowania, swoje plany na przyszłość, swoje cele. My jesteśmy po to, aby te cele było można łatwiej realizować. Sposób współpracy, który proponujemy to tylko przykładowe modele działania, które wypracowaliśmy. Jesteśmy otwartą na nowe pomysły grupą i chętnie podejmujemy się nowych wyzwań. 

Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej.

Close Menu