na zdjeciu (1)
5 edycja Survivalu Budowlanego SPOT!
CZAS NA LAS - integracja, przyroda, budowa
 
Wakacje to okazja do przeżycia niesamowitych historii, przygód, momentów- a w tym survival budowlany SPOT jest niezastąpiony!
 
𝐒𝐏𝐎𝐓𝐤𝐚𝐣𝐦𝐲 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐰 𝐑𝐚𝐣𝐜𝐮 | 𝟏𝟎-𝟏𝟖 𝐋𝐈𝐏𝐂𝐀 2021
 
Tym razem przybyliśmy do Rajca Poduchownego (k. Radomia) pomóc Stowarzyszeniu ZHP Radom. Podczas tygodniowego wyjazdu w dniach 10-18.07, grupą wolontariuszy pomagaliśmy w remoncie drewnianej świetlicy służącej harcerzom do warsztatów, zabaw i wspólnego spędzania czasu.
 
CO REMONTOWALIŚMY?
Harcerze z Hufca ZHP Radom ponad rok temu podjęli się wyremontowania jednego z obiektów swojej bazy - drewnianej świetlicy, która przez dziesięciolecia służyła pokoleniom radomskich harcerzy. Budynek po wielu latach użytkowania uległ zniszczeniu i możliwość funkcjonowania w obiekcie została wstrzymana przez inspektora budowlanego. Aby przyspieszyć prace i oddać budynek do użytkowania - wkroczyliśmy ze SPOT!
 
UDAŁO SIĘ WYKONAĆ:
Podczas tygodnia pracy, udało nam się zrealizować 100% plany! Wykonaliśmy ocieplenie dachu oraz ściany frontowej budynku, zamontowaliśmy okładziny ścienne i sufitowe, wykonaliśmy zabudowę g-k ściany łączącej świetlicę z murowaną kuchnią i co najważniejsze wykonaliśmy drewniane schody zewnętrzne do budynku. 
 
 
DODATKOWE AKTYWNOŚCI:
Podczas survivalu odwiedzili nas przedstawiciele naszego partnera, firmy WARBUD. Uczestnicy zostali przeszkoleni z zasad BHP oraz dowiedzieli się więcej jak prowadzone są większe budowle. Dodatkowo każdy ze spotowiczów miał okazję zapytać o programy stażowe oraz samą pracę w firmie Warbud, która jest jednym z największych generalnych wykonawców w całej Polsce.  
 
FESTIWAL WARSZTATÓW OUTDOOR 17/18.07
W tym roku odbył się również Festiwal Warsztatów OUTDOOR z jeszcze szerszym wyborem warsztatów rzemieślniczo-projektowych.
W sobotę odbyły się warsztaty w grupach, 7 zespołów pracowało nad takimi tematami jak: partycypacja społeczna, urbanistyka, projektowanie zieleni, wiklina. 
 
 
 
 
Do zobaczenia na kolejnym SPOCIE!

inicjatywa SPOT

kolektyw projektowo-budowlany

Każda organizacja ma swoją specyfikę funkcjonowania, swoje plany na przyszłość, swoje cele. My jesteśmy po to, aby te cele było można łatwiej realizować. Sposób współpracy, który proponujemy to tylko przykładowe modele działania, które wypracowaliśmy. Jesteśmy otwartą na nowe pomysły grupą i chętnie podejmujemy się nowych wyzwań. 

Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej.

Close Menu